صفحه کنونی: مقالات دانلود تست کنکور رشته ریاضی فیزیک موفقیت تحصیلی و کنکوری - نحوه موفقیت در کنکور

موفقیت تحصیلی و کنکوری - نحوه موفقیت در کنکور

موفقیت تحصیلی و کنکوری - نحوه موفقیت در کنکور

موفقیت تحصیلی و کنکوری با جلسات تدریس خصوصی ممکن است. اگر می خواهید معدل خودتان را افزایش دهید، درسها را با موفقیت پاس کنید، نمرات خوبی بگیرید و در کنکور موفق شوید، کلاسهای تدریس خصوصی را به عنوان یک راهکار خوب مد نظر داشته باشید.

کلاسهای تدریس خصوصی برای رفع اشکال و ارتقای سطح دانسته های شما مفید و موثر است. در جلسات و کلاسهای تدریس خصوصی هر سوالی که مد نظر خودتان است را می توانید بپرسید. البته جلسات تدریس خصوصی را نباید به ایام امتحانات موکول کنید. اگر قصد دارید در کلاسهای خصوصی شرکت کنید هر چه سریعتر شروع کنید. در کنار کلاسهای تدریس خصوصی مطالعه و حل تمرین و مسئله را هم در نظر بگیرید.برای موفقیت در کنکور هم می توانید از کلاسهای خصوصی کنکور استفاده نمائید. در سایت (ایران مدرس) مدرسین زیاید ثبت نام کرده اند و در زمینه تدریس دروس ابتدایی، متوسطه، دانشگاهی و کنکور فعالیت دارند. برای مشاهده لیست مدرسین تدریس خصوصی بر روی لینک تدریس خصوصی کلیک کنید.

برای موفقیت در تحصیل و استفاده بهینه از کلاسهای تدریس خصوصی این کلاسها را به ایام امتحانات موکول ننموده و در طول ترم برگزار کنید. کلاسهای تدریس خصوصی را مانند کلاسهای مدرسه یا دانشگاه جدی بگیرید. در کلاسهای تدریس خصوصی حواستان را جمع کنید و با تمرکز کامل به مباحث ارائه شده گوش دهید. بعد از جلسات تدریس خصوصی درس را مرور کنید و اگر سوال و مسئله ای به شما داده شده است آن را حل کنید. در بین جلسات تدریس مسئله و تمرین حل نموده و درس را مرور نمائید. هر اشکالی داشتید یادداشت کنید و جلسه بعد از مدرس خصوصی خودتان بپرسید.برای موفقیت در کنکور، عوامل مهمی تاثیر دارند. از مهمترین عواملی که برای موفقیت در کنکور لازم است به موارد زیر می توان اشاره کرد.

1- تعیین هدف: برای موفقیت در تحصیل، موفقیت در کنکور و موفقیت در هر کاری در شروع کار باید هدف واضح و مشخصی داشته باشید. ابتدا خواسته خود را به وضوح مشخص نمائید. اگر برای کنکور درس می خوانید، تعیین کنید که چه رتبه ای می خواهید در کنکور کسب نمائید. هدف خود را واضح، مشخص و به زبان حال ساده و به صورت مثبت بنویسید. به عنوان مثال: رتبه من در کنکور امسال 200 است. نوشتن هدف به صورت مقابل مناسب نیست: رتبه من در کنکور امسال 200 خواهد بود.

2- پشتکار: یکی از مهمترین پارامترها برای موفقیت در کنکور و کلا موفقیت در زندگی داشتن پشتکار است. ممکن است در مدتی که برای کنکور مطالعه می کنید مشکلاتی پیش آید. در این مواقع پشتکار داشته باشید و ادامه دهید.

3- برنامه ریزی صحیح: با یک برنامه ریزی صحیح موفقیت شما در کنکور تضمین می شود. در برنامه ریزی خودتان، مطالعه عمیق و مفهومی، تست زنی، مرورهای به جا و به موقع، شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی کنکور و .... را بگنجانید. با کسانی که در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور تجربه دارند مشورت کنید.اگر می خواهید در کنکور سراسری و آزاد برای درس فیزیک درصد بالایی کسب کنید ترکیبی از مطالعه مفهومی و عمیق، درک کامل مطالب و تست زنی لازم است.

در ابتدای امر، در کلاسهای فیزیک مدرسه یا در جلسات تدریس خصوصی فیزیک کنکوری که دارید با صد در صد حواس جمع گوش دهید. سعی کنید مطالب را کامل بفهمید و هر جایی که سوال داشتید بپرسید.

در مرحله بعد، مطالب ارائه شده را مرور کنید و جزوات خلاصه ای به زبان خودتان یادداشت نمائید. این جزوات خلاصه در مرورهای بعدی بسیار مفید خواهند بود.

ضمنا اگر مطلبی را به زبان خودتان بنویسید این به آن معنی است که مطلب را درک کرده اید و این بسیار خوب و البته لازم است.

اگر برای رفع اشکال به مدرس خصوصی فیزیک کنکور احتیاج دارید بر رو عبارت مقابل کلیک نمائید: اسامی مدرسین تدریس خصوصی فیزیک کنکور

سپس تمرینات حل شده در کلاس درس را مرور نمائید. و سعی کنید که یکبار دیگر آنها را حل کنید. در مرحله بعد می توانید به سراغ تست زنی و حل سوالات و مسائل دیگر بروید.

در مرحله تست زنی، ابتدا تست ها را بدون در نظر داشتن زمان حل آنها کار کنید. در مراحل بعد که تسلط شما بالاتر رفت سعی کنید تستها را در زمان قانونی آن بزنید.

به منظور خواندن مطلب دیگری با عنوان "20 توصیه ی کلیدی برای موفقیت در کنکور" بر روی عبارت موفقیت در کنکور کلیک نمائید.

مطلب جالب دیگری در زمینه "نحوه مطالعه درس فیزیک برای آمادگی کنکور " را با کلیک بر روی عبارت کسب درصد بالای فیزیک در کنکور می توانید مطالعه نمائید.برای کسب درصد بالا در هر کدام از دروس اختصاصی و عمومی در کنکور برنامه ریزی درست، پشتکار و مطالعه صحیح لازم است. اگر شما در کلاسهای خصوصی فیزیک یا کلاسهای فیزیک مدرسه به مطالب ارائه شده توسط معلم فیزیک خود خوب گوش داده باشید، کارتان برای کسب درصد بالای فیزیک در کنکور راحتتر می شود. البته اگر در بعضی از قسمتها مشکل دارید می توانید با هماهنگی با یک مدرس خصوصی فیزیک کنکور خوب اشکالات را برطرف نمائید.

علاوه بر مطالب گفته شده، یک برنامه ریزی خوب می تواند به شما در کسب درصد بالای کنکور درس فیزیک بسیار کمک نماید. باید در کنار سایر دروس برای مطالعه و تست زدن فیزیک برنامه خوبی داشته باشید. برای رشته های تجربی و انسانی درس فیزیک از درسهای مهم بوده و کسب درصد بالا در آن به موفقیت شما در کنکور کمک شایانی می کند.

اگر هنوز فارغ التحصیل نشده اید و کلاسهای فیزیک مدرسه یا کلاسهای خصوصی فیزیک را دارید، مرور درس بعد از کلاس را فراموش نکنید. ابتدا سعی کنید درس را یاد بگیرید سپس سراغ تست زدن بروید. البته خیلی وقتها بعضی از قسمتهای درس را که حین تدریس فیزیک توسط معلم یا مدرس خصوصی فیزیک خود یاد نگرفته اید، حین تست زدن متوجه خواهید شد. تست زدن خودش به فهمیدن درس کمک می کند ولی قبل از خواندن درس سراغ تست زنی نروید.

با کسانی که خودشان قبلا درصد بالایی در فیزیک زده اند مشورت کنید (مثلا اگر مدرس یا دبیر خصوصی فیزیک دارید ممکن است خودش درصد بالایی زده باشد). از آنها بپرسید که چه کتابهایی خوانده اند، چه برنامه ای داشته اند و روند مطالعه فیزیک آنها چگونه بوده است. در نهایت برای رفع اشکال می توانید از مدرسین خصوصی فیزیک کنکور هم کمک بگیرید.

شما هم اگر در زمینه مطالعه فیزیک کنکور نظر یا پیشنهادی دارید، در پایین همین مطلب و در قسمت نظرات آن را بنویسید. اگر راهنمایی ای دارید که می دانید به درد کنکوری ها می خورد در پایین همین مطلب اضافه کنید. برای آنکه کنکوری‌ها بدانند چگونه می‌توانند در نهایت آرامش و بدون استرس و فشار روحی و جسمی، به درس‌هایشان رسیدگی کرده و استراحت و تفریح نیز داشته باشند با با کارشناسان آموزشی صحبت کردیم تا توصیه‌هایی را به کنکوری‌ها داشته باشند.- می‌توانید 3 روز کامل را در این 15 روز، برای خودتان تعطیل کنید و در آن سه روز، فقط به استراحت و تفریح در هوای دلچسب بهاری و مهمانی و تمدد اعصاب بپردازید.در این سه روز، به هیچ عنوان مطالعه نکنید، بازی فکری و بحث و جدل نداشته باشید، بیشتر به فعالیت‌های فیزیکی و گفتن و خندیدن و ورزش و تحرک سبک و استفاده از هوای بهاری بپردازید.- ممکن است در دیدوبازدیدهای عید، به فامیل و دوست و آشنایانی که پشت کنکوری هستند، برخورد کنید، مواظب باشید برخورد و صحبتهای آنها، شما را تحت تاثیر قرار ندهد.- یادتان باشد که این دوره فقط دو هفته است و نباید انتظار داشته باشید که تمام کارها و مطالعات عقب افتاده را بتوانید در این دوره، انجام دهید.- بهتر است در این دوران، همه دروس را در برنامه خود داشته باشید و فقط به یک کتاب خاص نپردازید.شب کنکور حتما غذای کافی اما سبک بخورید و از خوردن غذاهایی که تابحال نخورده‌اید یا آن دسته از غذاهایی که دارای چربی زیاد و میزان نشاسته بالایی هستند، خودداری کنید، زیرا صبح آزمون معده شما سنگین خواهد بود و چه بسا در عملکردتان سرجلسه کنکور تاثیر منفی داشته باشد، همچنین از مصرف مواد کافئین‌دار که موجب بالا رفتن اضطراب می‌شود، خودداری کنید، همچنین شب کنکور زودتر از شب‌های پیش از آن و به اندازه کافی بخوابید تا سر جلسه آزمون خواب‌آلود نباشید.عوامل مهمی در موفیت رتبه های برتر کنکور نقش دارند که در این بخش تعدادی از آنها ارائه می گردد.

1- هوش و استعداد بالا: بدون شک کسانی که در کنکور رتبه برتر کسب می کنند، هوش و استعداد بالایی دارند. البته توانایی ذهنی هر انسانی نا محدود است و اگر کسی توانسته است کاری را انجام دهد شما هم می توانید. تفاوت در این است که هر فردی در زمینه ای بهتر عمل می کند. مثلا، برای یادگیری یک مطلب مشخص یک نفر ممکن است با یک بار مطالعه، آن را یاد بگیرد و شخص دیگری لازم باشد چند بار آن را بخواند.

2- دقت زیاد در حل مسائل: خیلی وقتها مطلبی را به صورت کامل بلدیم و می توانیم آن را حل کنیم و فقط به دلیل کم دقتی نمره مربوط به آن را از دست می دهیم. در بحث تست زنی و کنکور، یکی از عوامل مهم در کسب درصدهای بالا داشتن و یا تمرین برای داشتن دقت بالا است. رتبه های برتر کنکور دقت بالایی دارند و کمتر اشتباه می کنند. شما نیز برای کسب رتبه عالی در کنکور باید دقتتان را افزایش دهید.

3- پشتکار: در انجام هر کار مهم و بزرگ، مانند کسب رتبه برتر در کنکور، داشتن پشتکار اگر مهمترین عامل نباشد، یکی از مهمترین عوامل است. سالهای پشت کنکور سختیهای زیادی دارد و تنها با پشتکار بالا می توان از پس آن برآمد. کسانی که در کنکور موفق به کسب رتبه های عالی شده اند، پشتکار بالایی داشته اند.

4- محیط خانوادگی مناسب: مسلما برای کسی که فرضا پدرش استاد دانشگاه و مادرش دکتر است، کسب رتبه برتر کنکور محتمل تر و راحت تر است. در چنین محیط خانوادگی ای شرایط و جو حاکم برای موفق شدن در کنکور بیشتر مهیا است. تعداد زیادی از رتبه های برتر کنکور در چنین محیطی بوده اند. البته موارد دیگری هم وجود دارد که از یک خانواده بی سواد هم فردی رتبه عالی کنکور کسب کرده است.مانند هر کار بزرگ دیگری، برای موفق شدن در کنکور و کسب رتبه مورد نظر، برنامه ریزی صحیح و اصولی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمامی کسانی که موفق شده اند برای خود برنامه ریزی داشته اند. داشتن هر برنامه ای، از نداشتن برنامه بهتر است.

با یک برنامه ریزی صحیح موفقیت شما در کنکور تضمین می شود. در برنامه ریزی خودتان، مطالعه عمیق و مفهومی، تست زنی، مرورهای به جا و به موقع، شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم جلسات تدریس خصوصی کنکور و .... را بگنجانید. با کسانی که در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور تجربه دارند مشورت کنید.برای موفقیت در کنکور در مرحله اول باید به خدا توکل کنید. در مرحله بعد باید واقعا بخواهید که موفق شوید و انگیزه شما برای موفقیت در کنکور باید درونی باشد. یعنی اینکه کسب رتبه برتر در کنکور باید خواسته خود شما باشد نه خواسته پدر و مادر و اطرافیان شما.

در ادامه باید هدف و مقصد واضح و روشنی را برای خوتان تعیین کنید. سعی کنید در همان ابتدای کار مشخص کنید که چه رتبه ای می خواهید بدست آورید. سپس برای رسیدن به رتبه موردنظرتان تلاش کنید.

برای موفق شدن در کنکور باید یک برنامه ریزی خوب و درست و کامل داشته باشید. در برنامه خودتان باید مطالعه و شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای تدریس خصوصی را در نظر بگیرید. برنامه شما باید حل تمرین و مسئله و حل تست کنکور سالهای قبل را هم شامل شود.

یکی دیگر از موارد مهم برای موفقیت در کنکور مرورهای به جا و منظم است. برای اینکه در کنکور موفق شوید باید در جلسه کنکور حضور ذهن خوبی داشته باشید. بنابراین در برنامه خودتان مرورهای روزانه، هفتگی و ماهانه را در نظر بگیرید.

اگر برای دروس یا درس خاصی شرکت در کلاسهای خصوصی را لازم دیدید، با یک مدرس خصوصی خوب هماهنگ کنید. برای مشاهده لیست مدرسین خصوصی دبیرستان، کنکور و دانشگاه بر روی عبارت آموزش خصوصی کلیک کنید. 


بازدید: 281
به اشتراک بگذارید
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
آگهی ویژه
استخدام مدرس تدریس کنکور و آموزش کنکور سال 96
آگهی 10 ستاره
ایران کنکور
تهران
آگهی فروش کتاب کنکور
آگهی 8 ستاره
ایران کنکور
تهران
دعوت به همکاری تدریس دروس کنکوری و دبیرستان
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
جذب مدرس تدریس خصوصی کنکور سال 96
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
آگهی جدید استخدام مدرس کنکور سال 96
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
بهترین سایت تدریس خصوصی کنکور و آموزش کنکور
آگهی 5 ستاره
ایران کنکور
تهران
بهترین سایت ثبت آگهی آموزش و تدریس کنکور
آگهی 4 ستاره
ایران کنکور
تهران
درج آگهي در سايت «ایران کنکور» رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد.