صفحه کنونی: مقالات سایر مطالب کنکوری راهکارهای موفقیت در کنکور 96 و 97 و برنامه ریزی

راهکارهای موفقیت در کنکور 96 و 97 و برنامه ریزی

راهکارهای موفقیت در کنکور 96 و 97 و برنامه ریزی

راهکارهای موفقیت در کنکور 96 و 97 و برنامه ریزی کنکوری و ... در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. روش های کاربردی برای کسب درصد بالای ریاضی در کنکور در این بخش ارائه شده است. اگر می خواهید در کنکور ریاضی را درصد بالایی بزنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

1- شرکت در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه به صورت کامل و پرهیز از غیبت کردن: برای آموزش و یادگیری بهتر درس ریاضی به صورت کامل در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه شرکت کنید. در کلاسهای تدریس ریاضی هم سایر دانش آموزان سوال می پرسند و بحث بهتر باز شده و بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد و هم مطالب را سریعتر یاد می گیرید.

2- گوش دادن به مطالب ارائه شده در کلاسهای تدریس ریاضی با تمرکز کامل: فقط حضور در کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی کافی نیست. باید با دقت به مطالب ارائه شده گوش دهید و تا جایی که می توانید تمرکز داشته باشید. یادداشت کردن جزوه به افزایش تمرکز شما کمک می کند.

3- پرسیدن سوال در کلاسهای تدریس ریاضی و توجه به سوالهای دیگران: اگر سوالی برای شما پیش آمد بپرسید و یا یادداشت کنید تا بعدا بپرسید. نگذارید هیچ سوالی بی پاسخ باقی بماند. به سوالاتی که سایر دانش آموزان هم می پرسند گوش دهید. ممکن است نکته مهمی برای یادگیری داشته باشد.

4- جزوه و یادداشت برداری در کلاسهای تدریس ریاضی: همانطور که گفته شد یادداشت برداری در کلاس تدریس ریاضی بسیار مهم و مفید است. هم مطالب مفید و نکته دار را خودتان یادداشت می کنید و هم تمرکز شما افزایش می یابد. البته باید سرعت خودتان را افزایشد دهید که به صورت همزمان هم بنویسید و هم گوش دهید.برای موفقیت در ریاضی کنکور، در مرحله اول باید متن کتاب درسی را خیلی خوب و مفهومی بلد باشید. برای یاد گرفتن کتاب درسی، سعی کنید در کلاسهای تدریس ریاضی حضور کامل داشته باشید. بعضی از دانش اموزان به صورت مستقیم و بدون مطالعه متن کتاب درسی سراغ تست زنی می روند و سعی می کنند مطالب را از طریق جواب تست ها یاد بگیرند. همانطور که می دانید، در کتابهای تست وقتی جواب یک تست ارائه می شود، رابطه و فرمول مربوط به همان تست ارائه می شود. در نتیجه شما ممکن است بعضی از روابطی که در کتاب ریاضی ارائه شده است را به علت اینکه در تست ها به انها اشاره ای نشده است را هرگز نبینید. بنابراین یادگیری ریاضی کنکور از روی تست و جواب تست های کنکور درست نیست. راهکار بهتر این است که در مرحله اول کتاب درسی ریاضی را خوب بخوانید. در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید. تمرین و مسئله حل کنید تا بحث برایتان جا بیافتد و در نهایت وقتی درس را خوب یاد گرفتید سراغ تست زنی بروید. اگر وقت کم دارید برای موارد گفته شده کمتر وقت بذارید ولی خواندن کتاب درسی و حل تمرین و مسئله را حذف نکنید. در ضمن، در کلاسهای تدریس ریاضی مدرسه، معلم و مدرس شما مطالب را با توجه به تجربه چندین ساله خودش ارائه می کند. مطالبی که در یک ساعت و نیم کلاس تدریس ارائه می شود را شاید لازم باشد خودتان 3 یا 4 ساعت وقت بذارید تا یاد بگیرید. بنابراین در کلاسهای تدریس ریاضی شرکت کنید و حضور فعال هم داشته باشید.

همانطور که می دانید کسب رتبه خوب در کنکور می تواند در سرنوشت شما و هر شخص دیگری کاملا موثر باشد. رتبه شما در کنکور تعیین می کند که در کدام دانشگاه درس بخوانید و چه رشته ای را تحصیل کنید. با موفقیت در کنکور آزادی عمل خواهید داشت و می توانید در دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خودتان تحصیل کنید و رشته ای را انتخاب نمائید که در آینده بازارکار بهتری داشته باشد. از طرفی در ایام کنکور حجم دروسی که باید مطالعه شود بسیار زیاد است و بسیاری از دانش آموزان در برنامه ریزی درست برای موفقیت در تحصیل و کنکور مشکل دارند. در این حالت استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی کنکور و استفاده از تجربه مدرسین خوب کنکور می تواند کاملا موثر باشد. اگر بتوانید با یک مدرس خوب در ایام کنکور هماهنگ شده و علاوه بر مطالعه دروس برای مباحثی مانند برنامه ریزی و نحوه تست زنی و ... هم از ایشان مشاوره بگیرید، احتمال موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین برای موفق شدن در کنکور و کسب رتبه خوب می توانید از کلاسهای تدریس خصوصی کنکور به عنوان یک امکان اضافه و خوب استفاده نمائید.هر اشکال در متن درس و یا در تمرینات و تست ها را یادداشت نموده و از مدرس خصوصی کنکور خودتان بپرسید. در برنامه خودتان مرور را هم در نظر بگیرید. بعضی از فرمولها و روابط زود فراموش می شوند و لازم است به صورت مداوم مرور شوند. با انگیزه و انرژی بالا درس بخوانید و با استفاده از تلاش و پشتکار خودتان و مشاوره و راهنمایی مدرس و استاد خودتان به سمت موفقیت حرکت کنید. برای دانلود رایگان تست های کنکوری و سوالات کنکور بر روی عبارت دانلود تست کنکور یا تست کنکور سراسری و آزاد کلیک کنید.عبارت کلیدی: موفقیت در کنکور 96 و 97 ، کنکور96 ، کنکور97 ، برنامه ریزی کنکوریاگر در زمینه چگونه درس خواندن برای کنکور و نحوه درس خواندن برای قبول شدن در کنکور سوال دارید، در این بخش نکات آموزنده ای در زمینه نحوه مطالعه برای قبولی و موفقیت در کنکور ارائه شده است. برای موفقیت در کنکور موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

1- هدف مشخصی برای خودتان تعیین کنید. تعیین هدف برای موفقیت در هر کاری لازم است. همه ی افراد موفق در ذهن خودشان هدف واضحی برای خودشان دارند. البته بهتر است که هدف خودتان را بر روی کاغذ بیاورید. مثلا می توانید در زمینه موفقیت در کنکور هدف خودتان را به این ترتیب بنویسید: من امسال در کنکور رتبه زیر 1000 را کسب کرده ام و خدا را برای این موفقیت شکرگزارم. همین هدف گذاری و تصمیم باعث می شود تکلیف خودتان را بدانید. بعد از هدف گذاری برای خودتان واضح خواهد شد که واقعا چه می خواهید. این بسیار بسیار مهم است. همین هدف گذاری می تواند مرز بین موفقیت و شکست باشد. برای مطالعه در زمینه اهمیت هدف گذاری برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در کنکور مقاله تاثیر هدف گذاری در موفقیت تحصیلی را بخوانید.

2- در راستای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید. حال که هدف خودتان را تعیین کردید و به وضوح برای خودتان مشخص است که چه می خواهید، باید برای رسیدن به ان و تحقق هدفتان برنامه ریزی کنید. اگر در مرحله اول هدف خودتان را تعیین نکرده باشید، در برنامه ریزی هم به مشکل برخورد خواهید کرد. در همین سایت (ایران مدرس) مقالات زیادی در زمینه برنامه ریزی صحیح ارائه شده است. به عنوان مثال مطالعه مقاله برای موفقیت در تحصیل و کنکور چگونه برنامه ریزی کنیم؟ می تواند مفید باشد. با یک برنامه ریزی صحیح برای رسیدن برای هدف از قبل مشخص شده، نحوه درس خواندن شما برای کنکور خود به خود تنظیم شده و در هر لحظه تکلیف خودتان را می دانید. اگر برنامه ریزی خوبی نداشته باشید سر در گم خواهید بود. برنامه شما باید مختص خودتان باشد و با عادتها و ویژگیهای شخصیتی شما سازگار باشد.

3- وقت را از دست ندهید. در ایام کنکور باید خیلی روی وقت خودتان حساس باشید. هر شب برای روز بعد برنامه ریزی کنید و مشخص نمائید که در طول روز چه کارهایی را می خواهید انجام دهید و چه دروسی را می خواهید مطالعه نمائید. تا جایی که می توانید درس بخوانید و از زمان خودتان بهترین استفاده را داشته باشید. البته باید به صورت همزمان کیفیت مطالعه خودتان را هم حفظ کنید و درست درس بخوانید. چیزی که مشخص است ساعت مطالعه در زمان کنکور بسیار مهم است و اگر بتوانید ساعت کاری خودتان را افزایش دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. همین که از شب قبل کارهای روزانه را مشخص نمائید، در زمان شما صرفه جویی خواهد شد. وقت های مرده را تا جایی که می توانید کاهش دهید. با خودتان رقابت کنید و هر روز و هر هفته به نسبت روز قبل یا هفته قبل زمان مطالعه خودتان را افزایش دهید.

4- از کلاسهای خصوصی کنکور استفاده کنید. راهکار خوبی که برای رفع اشکال و یادگیری بهتر دروس در ایام کنکور وجود دارد استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی کنکور است. در کلاسهای خصوصی کنکور می توانید اشکالاتی که از قبل برای بعضی از دروس باقی مانده است را رفع نمائید. برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی کنکور بر روی عبارت تدریس خصوصی کنکور کلیک کنید. اگر پشت کنکوری هستید، به مدرس و معلم خودتان دسترسی ندارید. بنابراین در کنار داشتن یک مدرس خوب در ایام کنکور بسیار می تواند مفید باشد. حتی در ایام مدرسه هم معلم و مدرس خودتان در مدرسه وقت پاسخ دادن به بسیاری از سوالهای شما را ندارد. در کلاسهای خصوصی کنکور می توانید تکنیکهای تست زنی را هم یاد بگیرید.

5- در ایام کنکور درسها را مرور کنید. در برنامه ریزی شما در ایام کنکور و برای موفقیت در کنکور، مرور منظم دروس مختلف باید بخشی از برنامه شما باشد. برای دروس عمومی مانند ادبیات، زبان، عربی و دینی مرور بسیار مهم است. چون این درسها اکثرا باید به خاطر سپرده شود و برای حضور ذهن در جلسه کنکور باید آنها را مرور کنید. برای مطالعه در زمینه مرور و اهمیت مرور برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در کنکور مقاله چگونه درس بخوانیم که فراموش نکنیم؟ را مطالعه نمائید. برای دروس تحلیلی مانند ریاضی و فیزیک و ... نیز مرور روابط و فرمولها و تست های مهمی که از قبل علامت زده اید، می تواند بسیار مفید و تاثیر گذار باشد. از ابزارهایی مانند جعبه لایتنر هم می توانید استفاده کنید. خلاصه اینکه، مرور را هم به عنوان بخش از برنامه درسی خودتان در نظر بگیرید.6- برای یادگیری بهتر دروس کنکوری، رفع اشکال در دروس کنکوری، یادگیری تکنیکهای تست زنی و ... می توانید از مدرسین تدریس خصوصی کمک بگیرید. برای مشاهده لیست مدرسین فعال در زمینه آموزش کنکور بر روی عبارت تدریس خصوصی کنکور کلیک کنید.

7- در برنامه ریزی برای کنکور باید شرکت در کلاسهای مدرسه و در صورت لزوم کلاسهای خصوصی، خواندن کتاب درسی، مرورهای منظم، حل تمرین و مسئله و تست زنی را گنجانده باشید. برای هر درس همه یا اکثر این موارد لازم است.

8- مقالات مرتبط با موفقیت در کنکور که در همین سایت (ایران مدرس) ارائه شده است را مطالعه کنید. مثلا مقاله چگونه برای کنکور درس بخوانیم یا چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم می تواند مفید باشد.

9- از افرادی که قبلا در کنکور موفق بوده اند مشورت بگیرید. به هر حال زمان شما محدود است و حجم بالایی از مطالب برای مطالعه وجود دارد. در برنامه ریزی خودتان برای کنکور مهمترین موارد را بگنجانید. از افراد موفق در کنکور بپرسید چه جوری زمان خودشان را تنظیم می کردند.

10- راهکار خوبی که برای برنامه ریزی صحیح و درست کنکور و موفقیت در کنکور وجود دارد این است که مصاحبه های رتبه های برتر کنکورهای گذشته را بخوانید و از حرفهایی که زده اند و مواردی که ذکر نموداه ند برای اصلاح برنامه خودتان استفاده کنید. موارد زیر مفید است.عبارت کلیدی: موفقیت در کنکور 96 و 97 ، کنکور96 ، کنکور97 ، برنامه ریزی کنکوریمنبع: سایت کنکور ایران مدرس


بازدید: 166
به اشتراک بگذارید
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
آگهی ویژه
استخدام مدرس تدریس کنکور و آموزش کنکور سال 96
آگهی 10 ستاره
ایران کنکور
تهران
آگهی فروش کتاب کنکور
آگهی 8 ستاره
ایران کنکور
تهران
دعوت به همکاری تدریس دروس کنکوری و دبیرستان
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
جذب مدرس تدریس خصوصی کنکور سال 96
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
آگهی جدید استخدام مدرس کنکور سال 96
آگهی 7 ستاره
ایران کنکور
تهران
بهترین سایت تدریس خصوصی کنکور و آموزش کنکور
آگهی 5 ستاره
ایران کنکور
تهران
بهترین سایت ثبت آگهی آموزش و تدریس کنکور
آگهی 4 ستاره
ایران کنکور
تهران
درج آگهي در سايت «ایران کنکور» رايگان است و مسئوليت آن با آگهي دهنده مي‌باشد.